Göçbeyli’ye 20 Derslikli Okul

Hayırsever Saniye Bıyık tarafından yaptırılacak 20 derslikli Göçbeyli İlkokul ve Ortaokulu’nun temeli, ilçe protokolü ve mahalle sakinlerinin katıldığı törenle atıldı.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Göçbeyli’nin güzel bir mahalle olduğunu belirterek “Köy yapısıyla kalması için gayret gösteriyoruz.” dedi.

Törende konuşan Belediye Bakanı Dr. Kenan Şahin: “Eğitimle ilgili ne yaparsak az. Çünkü eğitilmiş iyi nesli olan ülkeler, rekabette öne geçiyor, diğerleri geri kalıyor. Bunun da en başında fiziki altyapı geliyor. Kalabalık sınıflarda, niteliksiz binalarda eğitim kalitesi olumsuz etkileniyor. Şehrimizde gerek bakanlığımız gerekse diğer kuruluşlarımız özellikle de hayırseverlerin katkısıyla çok sayıda eğitim kurumunu hayata geçiriyoruz. Ama Pendik daha hızlı büyüyor. Belediye Başkanı olduğumda 500 bin nüfusu ve 2 bin 500 dersliği olan bir ilçeydik. Şimdi derslik sayı 4 bin 200’e yaklaştı; ama öğrenci sayısı 135 bini geçince okula olan ihtiyaç artıyor. Biz de derslik sayısını artırmak için çalışıyoruz.” dedi.

Göçbeyli’nin güzel bir mahalle olduğunu belirten Başkan Şahin:  “Biz de mahallemizin bugünkü köy yapısıyla kalması konusunda gayretimizi devam ettiriyoruz.  Ama hiçbir şey aynı kalmıyor. Büyüyen, gelişen bir mahalle Göçbeyli. Planları yapıldı, bunun sonucunda doğal olarak nüfusu biraz daha artacak. Böyle olunca okul ihtiyacımız da artacak. Aslında kamu olarak biz de planların sonrasında bu konuda mutlaka yatırım yapacaktık; ama kıymetli muhtarımız ve hayırseverlerimizin gayretiyle onlar bir adım hızlı gitti. Bazen plan yetişmiyor; ama belediye olarak biz eksikliklere rağmen böyle bir hayırlı çalışma için inisiyatif kullandık ve el birliğiyle güzel bir tesisin temelini atıyoruz. Açılışını da inşallah, hep birlikte güzel bir günde gerçekleştiririz.” şeklinde konuştu.

Ardından Kaymakam İlhan Ünsal,  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Cengiz Önder ve Muhtar Bilal Sabaşoğlu’yla birlikte okulun temeli için düğmeye basan hayırsever Saniye Bıyık: “Vatanımız için çocuklarımız için hayırlara vesile olsun.” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Yorum Yaz