4 yaş ve üstü çocuklar için okul öncesi eğitim imkanı sunan Aile Çocuk Eğitim Merkezlerine bir yenisi eklendi. Pendik Belediyesi, 6. AÇEM’i Esenler’de Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi içinde açıyor.

Okulöncesi grubu çocuklara ve ebeveynlerine yönelik hizmet veren Aile Çocuk Eğitim Merkezleri; Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi, Kurtköy ve Velibaba’nın ardından Esenler Mahallesi’nde açılıyor. Yeni AÇEM, Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi içinde hizmet verecek. 48 ayını dolduran çocukların kabul edileceği merkez, 120 öğrenci kapasiteli. Önkayıtlar 22 Ocak tarihinden itibaren  Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi içindeki Esenler Aile Çocuk Eğitim Merkezi’nde yapılmaya başlandı.

Çocuklar ve anneleri için kapılarını açacak

AÇEM’lerde 4-6 yaş grubu çocukların gelişim, beceri, dil ve beden gelişimlerine katkı sağlamak üzere eğitimler veriliyor. Bu yıl deney ve robotik atölye eğitimlerinin de eklendiği merkezlerde resim, müzik, drama, oyun ve benzeri etkinler yer alıyor. Çocukları eğitim alırken anneleri de eş zamanlı olarak düzenlenen mutlu ve özgüvenli aileler eğitim programları, sağlık seminerleri, el sanatları ve hobi kurslarına katılabiliyor.

Yorum Yaz