3. Uluslararası Çocuk Festivali’nin ikinci günü bu yıl ilk kez düzenlenen Geleneksel Oyun Yarışmaları’yla devam etti. Çuval yarışı, yumurta taşıma, sek sek ve yakan top oyunlarıyla çocuklar eğlenceli ve keyifli dakikalar yaşadılar.

Her yıl olduğu gibi yine renkli görüntülerle başlayan 13. Uluslararası Pendik Çocuk Festivali coşkuyla devam ediyor. Çeşitli okullarda misafir ülke çocuklarının da katıldığı Kardeşlik Buluşmaları düzenlendi. Okul öğrencileri bayram için hazırladıkları gösterileri sergilerken; misafir çocuklar da kendi sahne performanslarıyla büyük alkış topladılar.
Çocuklar bol bol alkış aldı

Festival kapsamında bu yıl ilk kez Geleneksel Oyun Yarışmaları düzenlendi. Sokakta oynanan ve artık “geleneksel” olarak tanımlanan , çuval yarışı, yumurta taşıma, sek sek ve yakan top oyunlarıyla çocuklar eğlenceli ve keyifli dakikalar yaşadılar. Sahil alanında düzenlenen yarışmalarda birinci gelen çocuklara Pendik Beleyesi logolu çanta ve suluk hediye edildi. Festivalde ayrıca geleneksel tat olan pamuk şekeri de çocuklara ikram edildi.

Günün son programında ise sahil meydanında kurulan sahnede ülke ve sahne performansları gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu etkinlikte çocuklar bol bol alkış aldı. Organizasyonda ayrıca çeşitli müzik yarışmalarında dereceye giren çocuklar sahne aldı.

Yorum Yaz