Pendik Belediyesinin desteğiyle MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen 23 Nisan Şenliği, tedavi gören çocuklara bayram havası yaşattı. Hastanede bu kez hastalık değil, bayram etkinliği konuşuldu.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan veya ayakta tedavi gören çocuklar,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastanede kutladı.  Başhekimlik ve Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik;  animasyonlar, yarışmalar, bayrak ve balon dağıtımları, hediyelerle hastanede çocukların yüzünü gülümsetti.

İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın  ve MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmail Cinel’le birlikte çok sayıda çocuk ve yakınlarının katıldığı etkinlikte hediyeler, balonlar ve Türk bayrakları dağıtıldı.  Konferans salonunda düzenlenen eğlenceli yarışmalar da çocuklara keyifli dakikalar geçirtti.  Ayrıca Pendik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri de ücretsiz fotoğraf çekimi gerçekleştirerek çocuklara ve ailelerine hediye etti.

Yatan çocukların hediyeleri odalarında verildi

Hastanede yatarak tedavi gören çocukların odalarını da ziyaret eden Başkan Yardımcısı Canayakın ve Başhekim Cinel,  hem bayramlarını kutladı hem de hediyelerini dağıttı. Ayrıca kemoterapi odası da bir süreliğine bayram havasına sahne oldu. Hastanede staj yapan öğrencilerden oluşan animasyon ekibi, tek tek çocukları eğlendirmeye çalıştı.  Çocuklar, gündüz kendileriyle ilgilenen öğrencileri bu kez farklı kılıklarda görünce tanımakta zorlandı.

Yorum Yaz