İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi işbirliğinde engellilere yönelik düzenlenen ‘İstanbul’un Yıldızları Özel Oyunları Bilgi ve Resim Yarışması’nda dereceye girenler, ödüllerini Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen coşkulu bir törenle aldı.  

Pendik Belediyesi ev  sahipliğinde düzenlenen törene İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İl Müftü Yardımcısı Muteber Gülsefa Uygur, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın, İBB Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek’in yanı sıra çok sayıda engelli ve aileleri katıldı. Ödül töreninden önce sahneye çıkan İBB Engelliler Merkezi (İSEM)  ve Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi ekiplerinin müzik ve halk oyunları gösterileri salonu coşturdu.  Ardından yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

“Ne yapsak az”

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit,  törende yaptığı konuşmada İstanbul genelinde 24 engelli merkezi ve 8 irtibat bürosuyla toplam 180 bin engelliye hizmet verdiklerini belirterek,  “Engelliye hizmet; klasik bir iş değil, gönüldür, vefadır, özveridir.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak  bu hissiyatla  gönlümüzü engellilerimiz ile ailelerine hizmete adadık. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük Özel Eğitim Kampüsünü Maltepe’de hayata geçiriyoruz. Yine bu yıl içerisinde Kartal Engelliler Merkezi’ni, Bağcılar ve Sancaktepe İşitme Engellier Rehabilitasyon Merkezlerini, Şile Engelliler Yaz Kampı’nı hizmete açacağız.”dedi. Törende konuşan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın da  “Engelli kardeşlerimiz için ne yapsak az” diyerek, sadece dereceye girenleri değil tüm yarışmacıları tebrik etti.

Bu yıl Pendik Belediyesi destek verdi

İBB Engelliler Müdürlüğü tarafından 2010 yılından beri  düzenlenen Özel Eğitim Yarışmaları, 2017-18 Eğitim Döneminde Pendik Belediyesiyle  ortaklaşa yapıldı.  Bilgi Yarışması’nda Anadolu yakasındaki elemelerin yanı sıra İstanbul finalleri de Pendik Belediyesi Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi’nde ,  Anadolu Yakası resim yarışması da yine  Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Yaptığı eserler hayranlık uyandırdı

Ödül töreni öncesinde Ortopedik engelli Suat Yüksel’in yaptığı ahşap maketlerinden oluşan serginin açılışı da yapıldı. 6 aydan  beri Pendik Belediyesi Engelsiz Atölye çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Suat Yüksel’in eserleri büyük bir beğeni topladı.

Yorum Yaz